آموزش, اطلاع رسانی, تلفن بیسیم, سانترال, سانترال

سیستم های تلفنی Hosted PBX و On Premise PBX

سیستم های تلفنی PBX

سیستم های تلفنی Hosted PBX و On Premise PBX دو نوع مختلف از سیستم های PBX هستند. هر دوی آنها مزیت هایی مخصوص برای کار فراهم می کنند و یک فرق اصلی بین آن دو وجود دارد.

در سیستم های On Premise PBX به یک سخت افزار نیاز است تا به سیستم وصل شود در حالی که در Hosted PBX نیازی به این اتصال نیست. اگر سیستم تلفنی قدیم خود را به یک سیستم تلفنی IP-PBX ارتقا دهید, میتواند به هر صورت سودمند باشد. با اینکه بعضی از مشاغل از سیستم Hosted PBX ممکن است سود ببرند با اینحال بعضی دیگر از مشاغل میتوانند از سیستم On Premise PBX استفاده کنند.

سیستم های تلفنی Hosted PBX چیستند؟HostedPABX

سیستم های تلفنی PBXHosted PBX سرویسی ست که سیستم تلفن و خصوصیت های PBX از طریق ارائه دهنده سیستم در مکان خودش از راه دور هدایت می شود. در این صورت شما و مخاطبتان از طریق یک شبکه IP به سیستم تلفنی مرکزی وصل می شوید. سیستم های مرکزی (Hosted) تکنولوژی بر پایه اینترنت است که تمام مشاغل را با هر میزان اندازه ای, با سیستم تلفنی واضح و خلاقانه فراهم میکند در حالی که میزان هزینه و شارژ را کاهش میدهد. سیستم تلفنی Hosted PBX به مشتریان خود این امکان را میدهد تا از مکان ها و با ابزار مختلف کار کنند در حالی که به همان سیستم تلفنی ثابت وصل هستند.

مزیت های سیستم تلفنی Hosted PBX

با یک شبکه ISDN که در آینده ای نزدیک توسط Openreach انگلستان تمام می شود, سیستم های تلفنی مجازی بیشتر از قبل اهمیت پیدا کرده اند. میلیون ها شرکت هنوز از سیستم تلفنی ISDN استفاده میکنند و این ضروریست که آنها انتقال به یک سیستم مجازی بهتر مثل PBX را در نظر داشته باشند تا در رقابت باقی بمانند. Hosted PBX سیستم تلفنی بهتری را ارائه میدهد که کارکردهای بیشتری را نسبت به سیستم قدیمی ISDN فراهم میکند.

در اینجا تعدادی از مزیت های انتقال به یک سیستم تلفنی PBX را آورده ایم:

رشد

یکی از بزرگترین مزیت های استفاده از این سیستم تلفنی, انعطاف پذیری است که از لحاظ رشد ارائه میدهد. شما چه یک شغل کوچک داشته باشید و یا بزرگ, سیستم های مجازی مثل Hosted PBX میتوانند با رشد صنعت شما همزمان رشد کنند.

جابجایی

با یک سیستم تلفنی مجازی شما خیلی راحت میتوانید کارایی و تولید خود را افزایش دهید. کارکنان قادر خواهند بود تا زمانی که به اینترنت متصل هستند, از هر جایی و با هر وسیله ای کار کنند.

تاثیر هزینه

سیستم های Hosted PBX به شدت بر هزینه تاثیر میگذارند. به این معنی که حتی مشاغل کوچک میتوانند از این سیستم استفاده و سود ببرند. هزینه تنظیم اولیه ی پایینی وجود دارد و نیازی نیست وقتی سیستم توسط ارائه دهنده آن هدایت میشود, هزینه ای متحمل شد.

سیستم های تلفنی On Premise PBX چیستند؟

On-Premise PBX

On-Premise PBX

سیستم های تلفنی On Premise PBX , سخت افزار PBX هستند که مستقر نمی شوند اما به صورت فیزیکی به دستگاه شما وصل می شود. یک سیستم تلفنی On Premise PBX همان کارایی را که Hosted PBX ارائه میدهد را انجام میدهد با این تفاوت که از طریق اینترنت میزبانی نمیشود.

مزیت های سیستم های تلفنی On Premise PBX

سیستم های تلفنی On Premise PBX مزیت های مختلفی را ایجاد میکند که میتواند برای مشاغل بزرگتر, سودمندتر باشد.
کنترل بیشتر- با نصب سخت افزار به دستگاه ها, میتوانید کنترل کاملی بر سیستم تلفنی داشته باشید و قادر خواهید بود تا مخاطبی را در صورت نیاز, اضافه یا حذف کنید.

صرفه جویی بلند مدت هزینه

از آنجایی که سخت افزار میزبانی نمیشود ولی به دستگاه شما نصب شده است, نیازی نخواهید داشت تا به صورت ماهانه هزینه میزبانی را پرداخت کنید که این خود به صرفه جویی بلند مدت منجر میشود.

ایده ال برای سازمان های بزرگ

برای سازمان هایی که از قبل دارای زیرساخت و شبکه مورد نیاز برای میزبانی سیستم های تلفنی PBX هستند, راحت تر خواهد بود تا از یک سیستم تلفنی قدیمی به سیستم تلفنی مجازی انتقال یابند.

برای سیستم های تلفن Hosted PBX در تهران با پارس گستر تماس بگیرید

با  از بین رفتن ISDN در آینده, شغل شما نیز برآورد می شود که به سیستم تلفنی قابل اطمینان تری انتقال یابد. اگر میخواهید سیستم تلفنی خود را ارتقا دهید پس نگاهی به محصولات وسیعی از سیستم تلفنی PBX ما بیاندازید. متخصصان مخابراتی و IT ما در تهران خدمات رسانی میکنند. ما میتوانیم مناسب ترین راه حل را برای شغل شما پیشنهاد دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *