آموزش, اطلاع رسانی, تلفن بیسیم, تلفن بیسیم, سانترال

تلفن‌های اینترنتی VOIP ( بخش اول)

تلفن های اینترنتی VOIP

این مقاله در مورد مزایا و معایب سرويس های VOIP می باشد هدف اصلی ما این است که مسائل امنیتی را مورد بررسی قرار دهیم که ممکن است کسانی که جدیدا می خواهند با تلفن های VOIP آشنا شوند تحت تاثیر قرار گیرند.

تلفن های اینترنتی VOIP

 

 

تلفن‌های VOIP چیست؟

انتقال صدا از پروتکل اینترنت (VOIP) نوعی ارتباط است که به شما اجازه تماس تلفنی بر روی اتصال اینترنت پهن باند بجای خطوط تلفنی معمولی آنالوگ را میدهد. عموما دسترسی به VOIP به اینگونه است که شما با کسانی می توانید تماس تلفنی داشته باشید که آنها هم از تماس اینترنتی استفاده می کنند.

سرویس های ارتباطی VOIP همچنین به شما اجازه می دهد تا از خطوط ارتباطی معمولی هم به عنوان یک خدمات رایگان تماس دریافتی داشته باشید. بعضی از سرویس های VOIP به یک کامپیوتر یا تلفن‌های VOIP نیاز دارند درحالی که دیگر سرویس های VOIP این اجازه را به شما می دهند که برای برقراری تماس از طریق یک آداپتور خاص حتی از تلفن‌های ثابت خود هم استفاده کنید.
تلفن‌های VOIP به عنوان یک گزینه جالب برای ارتباطات روز به روز بیشتر مورد توجه مصرف کنندگان قرار می گیرد.

با توجه به روند کاهش هزینه های اولیه خدمات باند پهن و پذیرش سریع ارائه دهندگان خدمات اینترنت، در استفاده از VOIP فقط بایستی با زمان محبوبیت بدست آورد. با این حال با توجه به افزایش استفاده از تلفن‌های VOIP، کاربران معمولی مورد تهدیدات بالقوه ای قرار خواهند گرفت. درحالی که آسیب پذیری های تلفن‌های VOIP شبیه به تهدیدات اینترنتی، هستند که در اینترنت کاربران با آنها روبرو می شوند هم اکنون تهدیدات جدید

، کلاهبرداری ها، حملات مختص IP تلفن ها هم به تازگی پدیدار شده اند.

پیکر بندی تلفن‌های VOIP

روترهای اختصاصی

این دستگاه ها این اجازه را به شما می‌دهد تا از تلفن‌های مرسوم به جای تلفن‌های VOIP در برقراری ارتباطات تلفنی استفاده کنید. این دستگاه ها با کابل های DSL به مودم ها (منبع اینترنت پرسرعت) متصل می شوند و این امکان را به شما می دهند تا به یک تلفن معمولی وصل شوید.

هنگام پیکربندی با یک ارائه دهنده خدمات VOIP این دستگاه ها به هیچ نرم افزار یا اتصالات کامپیوتری نیازی ندارند. در واقع شما فقط به این نیاز دارید که تلفن را بردارید و با استفاده از شماره گیر، شماره مورد نظر خود را بگیرید.

حتی شما می توانید آداپتور خود را هنگام مسافرت برای تماس های تلفنی با خودتان ببرید و هرکجا که به اینترنت باند پهن دسترسی پیدا کردید از آن استفاده کنید.

آداپتورهای USB

این دستگاه ها همچنین به شما اجازه برقراری تماس تلفنی VOIP با تلفن‌های معمولی را می دهد. آنها معمولا شبیه آداپتورهای USB هستند که کمی از درایوهای USB معمولی بزرگتر می باشند.

آنها دارای جک استاندارد مادولار تلفن برای اتصال تلفن‌های معمولی می باشند. بعد از اتصال، تلفن شما نشان می دهد که به سرویس استاندار تلفنی متصل شده است. با اینکه درپیش زمینه شامل نرم افزاری است که باعث نصب شدن تماس های VOIP می شود.

نرم افزارهای کاربردی کنترل VOIP

این نرم افزار ها به شما اجازه می دهند تا تماس های تلفنی خود را با استفاده از کارت صوتی، میکروفون و هدست کامپیوتر برقرار کنید.

تلفن‌های VOIP معمولا به صورتی هستند که برای استفاده آنها بایستی از سرویس های اینترنتی آنها استفاده شود.

تلفن‌های VOIP به همراه این نرم افزارها به کاربران این امکان را میدهد که بدون هیچ هزینه ای در هرکجای دنیا با سرویس مشابه باهمدیگر در تماس باشند. نرم افزارهای تلفن‌های VOIP در بین مصرف کنندگان محبوبیت زیادی دارند زیرا کاربران برای استفاده از آنها نیازی به هیچ هزینه اضافی ندارند.

تلفن های VOIP اختصاصی

تلفن‌های VOIP شبیه تلفن‌های معمولی هستند اما در واقع این تلفن ها قادر هستند تا به طور مستقیم به شبکه های کامپیوتری برای برقراری ارتباط متصل شوند.

تلفن‌های VOIP ممکن است شامل درگاه تلفن و درگاه اتصال به اینترنت باشند و همچنین ممکن است قادر به استفاده از شبکه های بی سیم محلی هم باشند.

همانند آداپتورهایی VOIP که قبلا در مورد آنها بحث شد، تلفن‌های VOIP نیز به ارائه دهنده سرویس و خود سرویس نیازمند می باشد.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *